Właściwe odgrodzenie odpadów komunalnych jest istotne na każdym osiedlu – niezależnie od jego wielkości. Altany śmietnikowe pozwalają lepiej zadbać o higienę zbiorników, a także ograniczyć dostęp do nich osobom niepowołanym oraz różnego rodzaju szkodnikom. Rozwiązanie znajduje również zastosowanie na terenach prywatnych, pozwalając lepiej zagospodarować przestrzeń na działce. Wiaty wyróżniają się solidną budową oraz modernistycznym wyglądem, nie
zakłócającym przestrzeni.

Proponujemy altany w wielu wariantach wymiarowych, kolorystycznych, a także konstrukcyjnych – poniżej zamieściliśmy proponowane rodzaje zabudowy ścian, wykorzystujące m.in. żaluzje i siatki. Wiaty śmietnikowe producenta GMS System uwzględniają wszystkie oczekiwania rynku w tym segmencie produktów – dbałość o konstrukcję, funkcję i formę.

Konstrukcja

W altanach śmietnikowych GMS zastosowano modułową konstrukcję, której poszczególne elementy łączone są ze sobą na za pomocą połączeń śrubowych. Wykorzystanie solidnych profili ze stali ocynkowanej gwarantuje stabilność konstrukcji. W zależności od wymagań inwestora ściany występują w zabudowie pełnej jak i ażurowej.

Funkcja

Wymiary altan śmietnikowych GMS zostały dostosowane do typowych pojemników na odpady. Ażurowa zabudowa ścian oraz podniesienie konstrukcji zapewnia wymaganą wentylację. Przesuwne lub rozwierne drzwi zamykane są na klucz, co pozwala na dostęp do pojemników wyłącznie osobom do tego uprawnionym. Woda opadowa odprowadzana jest za pomocą rynny i rury spustowej PCV.

Forma

W altanach śmietnikowych GMS zadbano również o nowoczesny design, zróżnicowaną formę wypełnienia ścian oraz pełną paletę kolorystyczną. Dzięki temu współgrają z przestrzenią wokół nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.

Rodzaj zabudowy ścian

GMS-A (ażurowe)

GMS-A

(ażurowe)

GMS-C (panel)

GMS-C

(panel)

GMS-EX (siatka cięto-ciągniona)

GMS-EX

(siatka cięto-ciągniona)

GMS-K (krata)

GMS-K

(krata)

GMS-L (lamela)

GMS-L

(lamela)

GMS-P (pełne)

GMS-P

(pełne)

GMS-QG (blacha perforowana)

GMS-QG

(blacha perforowana)

GMS-T (tynk)

GMS-T

(tynk)

 GMS-Ż (żaluzja)

GMS-Ż

(żaluzja)

Rozmiary altan śmietnikowych

Altany śmietnikowe GMS System zostały dopasowane gabarytami do podstawowych śmietników wykorzystywanych w Polsce. Dzięki temu optymalizujemy wykorzystanie powierzchni. Rozmiary altan znajdujących się w ofercie GMS System przedstawia poniższa tabela. W naszej ofercie znajdują się 4 rozmiary altan.

Mikro

1 pojemnik x 1100l

2x2m

Dual

2 pojemniki x 1100l

2x3m

Optimal

4 pojemniki x 1100l

4x3m

Maxi

6 pojemników x 1100l

4x5m

Kolorystyka (wszystkie
wypełnienia oprócz GMS-T)

RAL 9010
RAL 8017
RAL 8017 mat
RAL 8004
RAL 6020 mat
RAL 3005
RAL 9006
RAL 7016
RAL 7024 mat
RAL 6005
ocynk

Kolorystyka (tylko GMS-T)

beżowy
biały
ceglasty
ciemny szary
cytrynowy
jasny szary
kukurydza
piaskowy
zielony

Pliki do pobrania

katalog
instrukcja montażu

Montaż