Classic
Compact Typ A
Compact Panel C
Compact Typ Vent

Bramy uchylne prosto od producenta. Jedyne na rynku bramy z systemem nożycowym. Przejdź do sklepu >

Compact Panel C

Innowacja w Compactowej formie.
Już od: 2045 zł

Compact Typ A

Odnajduje się w podziemiu.
Już od: 2045 zł

Compact Typ Vent

Niech Twój garaż złapie oddech
Już od: 2265 zł

furtka | ocieplenie | okna | większe wymiary

Classic

Pro prostu.
Już od: 1855 zł

Bramy uchylne znacznie zwiększają funkcjonalność garażu ułatwiając wjazd lub wyjazd samochodem. Ma także wpływ na bezpieczeństwo przechowywanego pojazdu ze względu na ochronę przed kradzieżą oraz warunkami atmosferycznymi.

Bramy garażowe uchylne

Najważniejsza cecha, jaką mogą posiadać drzwi garażowe, to dostosowanie do indywidualnego zapotrzebowania Klienta, który je nabywa. Producent bram garażowych GMS System posiada w swojej ofercie kilka wariantów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Bramy rozwierne najczęściej montowane są w zabudowaniach szeregowych. Ich największym pozytywem jest bardzo prosta, stabilna oraz trwała konstrukcja. Dzięki niej wspaniale sprawdzają się jako zamknięcie hal magazynowych, wysokich garaży i wszelkiego rodzaju budynków przemysłowych. Za sprawą ich stabilności można być pewnym wieloletniej eksploatacji.

Bramy segmentowe przeznaczone są dla najbardziej wymagających Klientów. Podstawą każdego produktu są najwyższej jakości komponenty. Panele w całości wypełniono pianką, natomiast dzięki uszczelnieniu wrót na całym obwodzie charakteryzują się one bardzo wysokim wskaźnikiem izolacji akustycznej i termicznej.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są jednak bramy uchylne. Wybór odpowiedniego wejścia tego rodzaju zdecydowanie zwiększa funkcjonalność garażu i bardzo ułatwia wjazd i wyjazd samochodem. Ma także ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa auta, chroniąc go przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i ewentualną kradzieżą. Są to elementy bardzo funkcjonalne i jednocześnie bezpieczne dla użytkowników. Uchylne wrota garażowe pozwalają także na zastosowanie wielu opcji dodatkowych, które często okazują się bardzo przydatne.

Konstrukcja bramy garażowej uchylnej posiada w swoim składzie następujące elementy:

• ościeżnicę wokół skrzydła
• brama z progiem (dostępna opcja bezprogowy system szczotkowy)
• metalowe samozatrzaski wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa,
• profil wzmacniający, służący jako zabezpieczenie do transportu(przy bramach ze szczotką),
• możliwość montażu zarówno w otworze, jak i za otworem.

Bramy garażowe uchylne na wymiar

Wszystkie elementy stalowe wykorzystane przy powstawaniu tych drzwi garażowych zostały ocynkowane, a wszędzie tam, gdzie tylko było to możliwe, elementy zostały skręcone zamiast standardowego spawania. Dzięki temu nasze bramy mogą służyć przez długi czas, zaś do minimum zredukowane zostaje ryzyko wystąpienia zjawiska rdzewienia. Żywotność elementów w konstrukcji wrót garażowych uchylnych została mocno wydłużona.
Dwupunktowy system ryglowania jest w tej uchylnej bramie stosowany jako standard, dzięki czemu jest ona dostatecznie zabezpieczona przed ewentualną próbą niepowołanego otwarcia. Ten sposób zamykania zapewnia też odpowiednie przyleganie skrzydła do ościeży na całej jego powierzchni.

Drzwi garażowe uchylne — wymiary konstrukcji i ceny

Compact Panel C to nowość w dziedzinie bram uchylnych od sprawdzonego producenta, jakim jest na rynku GMS System. Ten innowacyjny produkt wyróżnia się wśród wszystkich konkurencyjnych tego rodzaju ze względu na fakt, iż jest on jedynym w Polsce wyposażonym w nożycowy system prowadzenia. To bardzo cenne uzupełnienie, ponieważ pozwala ono zaoszczędzić mnóstwo miejsca w środku garażu. Niezależnie od wysokości stropu ta brama jest ponadprzeciętnie prosta w zamontowaniu. Jest to ręczna wersja dostępna w systemie sprzedaży paletowej.

Te odrzwia z furtką można montować w otworze i za otworem z racji tego, że posiadają podchwyty do podnoszenia i szelkowy system do przenoszenia. Konstrukcja uchylnej bramy garażowej opiera się na ocynkowanej ramie o wymiarach 70 x 40 mm. Poza nią warto wspomnieć o wypełnieniach skrzydła przetłoczeniem poziomym, systemie nożycowym (zapewniającym bardzo cichą pracę oraz ogromną oszczędność miejsca) i bezprogowym systemie szczotkowym, który jest montowany w garażu z wylewką.

Samozatrzaski w bramie Compact Panel C wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzywa, natomiast ościeżnicę wykonano w kolorze skrzydła, by nie kontrastowała z nią wizualnie. Transport jest całkowicie bezpieczny ze względu na użycie profilu wzmacniającego, natomiast sam montaż opisywanej konstrukcji jest niezwykle szybki i trwa w większości przypadków zaledwie około 5 minut!

Wśród największych zalet tych uchylnych bram wymienić trzeba:

• oszczędność miejsca: brak prowadnic przysufitowych nie tylko sprawia, że zostaje dodatkow powierzchnia, ale też brama porusza się zdecydowanie bardziej cicho, a montaż jest prosty i szybki, niezależnie od wysokości stropu;
• bezpieczeństwo: całość zamontowana jest na kilku mniejszych sprężynach, zamiast jednej dużej, dzięki czemu nawet po zerwaniu jednej z nich w dalszym ciągu można być spokojnym o jej działanie;
• możliwość zastosowania automatycznego otwierania, które dodatkowo usprawni i ułatwi korzystanie z niej;
• trwałość: wszystkie elementy stalowe są cynkowane, a spawanie zastąpiono skręcaniem wszędzie, gdzie to możliwe;
• wyprofilowana klamka, zapewniająca pełną kontrolę podczas podnoszenia bramy.

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem wśród uchylnych bram garażowych jest wersja Classic, czyli flagowy produkt GMS System, zaprojektowany już ponad 20 lat temu, a mimo to niezmiennie posiadający bardzo duże grono zwolenników. Są to standardowe drzwi uchylne, które jednak można wyposażyć w cały szereg opcji dodatkowych, dzięki czemu mogą one osiągnąć nawet standard na poziomie drzwi segmentowych, ale przy zachowaniu charakterystycznej dla tego rodzaju modelu ceny.

Wykonana przez naszą firmę konstrukcja bramy garażowej składa się chociażby ze skrzydła wypełnionego blachą stalową, ocynkowaną i profilowaną, co zapewnia jego stabilną pracę przez wiele lat. Producent oferuje dodatkowo możliwość ocieplenia drzwi i ich uszczelnienia, żeby zagwarantować wystarczającą izolację termiczną dla nieogrzewanych garaży. Ponadto można też wzbogacić konstrukcję o takie elementy jak: furtka przejściowa i automatyka. Nie zapomniano jednak przy tym o bezpieczeństwie, w związku z czym w ramie skrzydła wykorzystano punktowe wzmocnienia narożników.

Bramy uchylne z montażem

Kolorystyka
RAL 3005
RAL 6005
RAL 6020ᵐ
RAL 7016
RAL 7016ᵐ
RAL 8004
RAL 8017
RAL 8017ᵐ
RAL 9006
RAL 9010
Opcjonalnie
Złoty dąb
Orzech
Mahoń

ᵐ- kolory matowe

Pliki do pobrania

Przechodząc na poniższą stronę znajdziesz pliki i broszury dotyczące bram uchylnych GMS