Wykonując garaże z blachy, najważniejsze jest indywidualne podejście do Klienta i wykonanie zabudowania, które w pełni spełni jego oczekiwania. Największą zaletę tego rodzaju pomieszczeń stalowych stanowi ich cena, są one bowiem dużo tańsze od swoich murowanych i drewnianych odpowiedników. Jednocześnie jest to rozwiązanie najłatwiejsze w zastosowaniu, ponieważ opisywane zabudowania z blachy nieprzekraczające 35 m2 nie wymagają finalizowania kosztownych i czasochłonnych procesów urzędowych. W ich skład wchodzi zatrudnienie projektanta i geodety oraz przebrnięcie przez wymogi administracyjne w celu otrzymania pozwolenia koniecznego do postawienia zabudowy większej niż 35 m2.

Garaże stalowe z blachy

Najwyższej jakości garaże z blachy wykonywane przez GMS System są alternatywnym rozwiązaniem dla bardzo często spotykanych zabudowań stalowych z blachy trapezowej oraz murowanych. Stanowią one propozycję dla osób, które najwyżej cenią sobie szybkość i prostotę montażu oraz estetykę. Pomieszczenie tego rodzaju wyposażone jest w bezprowadnicową bramę uchylną. W zależności od opcji, jaką wybierze Klient, może ona zostać uzupełniona o:  • automatykę,  • okna,  • drzwi przejściowe,  • orynnowanie,  • drzwi rozwierne.

Kolejną wartą wspomnienia opcją jest możliwość wybrania do garażu stalowego różnych rodzajów wykończenia ściany. GS Standard to wykończenie z blachy ocynkowanej, GS Standard Kolor jest wykończeniem z blachy ocynkowanej fabrycznie malowanej (w standardzie znajduje się 10 kolorów), natomiast GS Premium gwarantuje, dzięki zastosowaniu estetycznej attyki, spektakularny efekt. Cechą charakterystyczną tego rodzaju jest użycie tynku strukturalnego.

W skład wyposażenia tych garaży z blachy wchodzi na dodatek brama uchylna prowadnicowa. W zależności od tego, jakie Klient wybierze opcje, istnieje również możliwość jej zamiany na rozwierną, dodanie drzwi przejściowych, okien, orynnowania albo automatyki.

Dwustanowiskowe garaże blaszane na wymiar

Najlepszym, na co może się zdecydować Klient, jest zaufanie ekspertom i zdanie się na ich opinię. Garaż dwustanowiskowy o zbyt dużej powierzchni może wymagać posiadania pozwolenia budowlanego. Co gorsza, z punku widzenia Nabywcy, chęć wybudowania większego pomieszczenia może wiązać się ze wzrostem kosztów rzędu 8% wraz z każdymi 10 cm.

Garaże blaszane 4x6

Bardzo istotnym elementem budowania garażu dwustanowiskowego jest ustalenie dokładnych wymiarów, jakie będą potrzebne, by był on w pełni funkcjonalny. W trakcie szacowania wielkości tego rodzaju zabudowania stalowego można błędnie uznać je za zbyt małe. Bardzo często zdarza się jednakże, iż Klient żąda wybudowania pomieszczenia większego niż w rzeczywistości potrzeba, przez co niepotrzebnie wydaje więcej na materiały budowlane. Pozornie niewielka różnica w wielkości pomieszczeń dwustanowiskowych może się bardzo poważnie odbić na cenie ze względu na fakt, że ich większa wysokość pociąga za sobą konieczność wykonania całej konstrukcji ze znacznie mocniejszych materiałów i o większym stężeniu.

Garaże blaszane tynkowane

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas budowania garażu stalowego jest wylanie podłogi, która będzie mocna, równa i twarda. Najczęściej opisywane budynki dwustanowiskowe służą za miejsce parkingowe samochodom ważącym przynajmniej kilkaset kilogramów. Najłatwiej jest wybetonować podłoże jeszcze zanim zabudowanie to zostanie postawione. Podłoga równie dobrze może zostać wykonana z płyt betonowych albo kostki brukowej. Miejsca oparcia słupów konstrukcyjnych powinny zostać wzmocnione przez duże bloczki betonowe lub stopy fundamentowe.  Po wybudowaniu garaż z blachy powinien zostać zakotwiczony, czyli przytwierdzony do podłoża, aby silny wiatr go nie uszkodził ani nie zerwał. Do wylewki betonowej należy przytwierdzić go długimi kołkami rozporowymi, jeden od drugiego powinien być oddalony o 2 metry. Przy dużych konstrukcjach niezbędne może się okazać zastosowanie kątowników.

Garaże dwustanowiskowe

W zależności od potrzeb Klienta garaże stalowe mogą zostać wybudowane dla jednego pojazdu lub dla dwóch. Ta druga opcja to rzecz jasna pomieszczenia dwustanowiskowe, przy których stawiane są dwie bramy. Takie rozwiązanie pozwala również np. na połączenie dwóch różnych kolorów, o ile za materiał budulcowy posłużyła blacha akrylowa.

W ofercie znajduje się także możliwość wybrania koloru zabudowania. Standardowo jest to blacha ocynkowana, ale można również zdecydować się na dziesięć innych wariantów w przypadku wybrania oferty Standard. Budynki Premium są bowiem tynkowane i w tym zakresie do wyboru znajdują się kolory: piaskowy, jasny szary, kukurydza, biały, ciemny szary, ceglasty, cytrynowy, beżowy i zielony

czarny samochód w białym garażu czarne auto w bramie

Konstrukcja

Garaże GMS-SYSTEM wyposażone są w bramę uchylną prowadnicową zintegrowaną z przednią ścianą. W zależności od wybranych przez Klienta opcji możliwa jest zamiana bramy na rozwierną, dodanie okna, drzwi przejściowych, orynnowania, automatu.

Rodzaje wykończenia ścian

GS STANDARD – wykończenie z blachy ocynk
GS STANDARD KOLOR – wykończenie z blachy ocynk fabrycznie malowanej (10 kolorów w standardzie)
GS PREMIUM – wykończenie tynkiem strukturalnym, efekt końcowy zapewnia zastosowanie estetycznej attyki

Wyposażenie

Garaże GMS-SYSTEM wyposażone są w bramę uchylną prowadnicową. W zależności od wybranych przez Klienta opcji możliwa jest zamiana bramy na rozwierną, dodanie okna, drzwi przejściowych,
orynnowania, automatu.

wejście do garażu

jednostanowiskowy garaż standard

GS Standard

jednostanowiskowy garaż standard kolor

GS Standard Kolor

jednostanowiskowy garaż premium

GS Premium

szerokość garażu (mm) 2970 / 3340 / 3710 /4080
długość garażu (mm) 5220 / 5405 / 5590 / 5775 / 5960
wysokość garażu (mm) 2240 / 2420

Dwustanowiskowe

dwustanowiskowy garaż standard dual

GS Standard Dual

dwustanowiskowy garaż standard dual kolor

GS Standard Kolor Dual

dwustanowiskowy garaż standard dual premium

GS Premium Dual

szerokość garażu (mm) 5940
długość garażu (mm) 5220 / 5405 / 5590 /5775 / 5960
wysokość garażu (mm) 2240 / 2420

Kolorystyka

W zależności od wersji garaże GMS-SYSTEM występują w następującej kolorystyce:

GS STANDARD – ocynk GS PREMIUM – beżowy K10150, biały K10070, ceglasty K12690, ciemny szary K11790, jasny szary K11750, cytrynowy K10200, kukurydza K12510, piaskowy K10570, zielony K12880.
STANDARD KOLOR – RAL 9010, 8017, 8004, 3005, 9006, 7016, 6005, 8017 mat, 7024 mat, 6020 mat
 Kolor RAL Premium TYNK
RAL 9010
RAL 8017
RAL 8017 mat
RAL 8004
RAL 6020 mat
RAL 3005
RAL 9006
RAL 7016
RAL 7024 mat
RAL 6005
kukurydza
piaskowy
jasny szary
biały
ceglasty
ciemny szary
cytrynowy
beżowy
zielony
OCYNK
ocynk

Pliki do pobrania

gms_instrukcja_garaze_stalowe_jednostanowiskowy_PL_DE_EN_2021
gms_instrukcja_garaze_stalowe_dwustanowiskowe_PL_DE_EN_2021
gms_garaże stalowe_wzotnik_TYNK_2021
gms_garaże stalowe_wzotnik_TYNK_2021
karta produktu
Filmy instruktażowe

Galeria realizacji

Wnętrze garażu