Właściwe odgrodzenie odpadów komunalnych jest istotne na każdym osiedlu - niezależnie od jego wielkości. Altany śmietnikowe pozwalają lepiej zadbać o higienę zbiorników, a także ograniczyć dostęp do nich osobom niepowołanym oraz różnego rodzaju szkodnikom. Rozwiązanie znajduje również zastosowanie na terenach prywatnych, pozwalając lepiej zagospodarować przestrzeń na działce. Wiaty wyróżniają się solidną budową oraz modernistycznym wyglądem, nie
zakłócającym przestrzeni.

czarna altana

Proponujemy altany w wielu wariantach wymiarowych, kolorystycznych, a także konstrukcyjnych - poniżej zamieściliśmy proponowane rodzaje zabudowy ścian, wykorzystujące m.in. żaluzje i siatki. Wiaty śmietnikowe producenta GMS System uwzględniają wszystkie oczekiwania rynku w tym segmencie produktów – dbałość o konstrukcję, funkcję i formę.

Konstrukcja wiat śmietnikowych

W naszych altanach zastosowaliśmy konstrukcję modułową, gdzie poszczególne elementy łączone są ze sobą dzięki połączeniom śrubowym. Wykorzystane profile ze stali ocynkowanej zapewniają stabilność konstrukcji. W zależności od wymagań inwestora ściany mogą występować w zabudowie, zarówno pełnej jak i ażurowej.

góra wiaty

Funkcja wiat i altan

Wymiary altan śmietnikowych GMS zostały dostosowane do typowych pojemników na odpady. Ażurowa zabudowa ścian oraz podniesienie konstrukcji zapewnia wymaganą wentylację. Przesuwne lub rozwierne drzwi zamykane są na klucz, co pozwala na dostęp do pojemników wyłącznie osobom do tego uprawnionym. Woda opadowa odprowadzana jest za pomocą rynny i rury spustowej PCV.

drzwi altany na klucz

Nowoczesna forma altan śmietnikowych

W altanach śmietnikowych GMS zadbano również o nowoczesny design, zróżnicowaną formę wypełnienia ścian oraz pełną paletę kolorystyczną. Dzięki temu współgrają z przestrzenią wokół nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.
rura odpływowa na wiacie

Rodzaj zabudowy ścian

Altany śmietnikowe GMS-SYSTEM dostępne są w 7 rodzajach wypełnień, począwszy od wypełnienia
kratowego, kończąc na wypełnieniu EX, które doskonale sprawdza się w prestiżowych lokalizacjach.

GMS-A (ażurowe)projekt altany GMS-A
GMS-K (krata)projekt altany GMS-K
GMS-EX (siatka cięto-ciągniona)projekt altany GMS-EX
GMS-QG (blacha perforowana)projekt altany GMS-QG

GMS-Ż (żaluzja)projekt altany GMS-Ż

GMS-C (panel)projekt altany GMS-C

GMS-L (lamela)projekt altany GMS-L

Rozmiary altan śmietnikowych

Altany śmietnikowe GMS System zostały dopasowane gabarytami do podstawowych śmietników wykorzystywanych w Polsce. Dzięki temu optymalizujemy wykorzystanie powierzchni. Rozmiary altan znajdujących się w ofercie GMS System przedstawia poniższa tabela. W naszej ofercie znajdują się 4 rozmiary altan.

Mikro

1 pojemnik x 1100l

2x2m

altana śmietnikowa mikro

Dual

2 pojemniki x 1100l

2x3m

altana śmietnikowa dual

Optimal

4 pojemniki x 1100l

4x3m

altana śmietnikowa optimal

Maxi

6 pojemników x 1100l

4x5m

altana śmietnikowa maxi

Kolorystyka

RAL 9010
RAL 8017
RAL 8017 mat
RAL 8004
RAL 6020 mat
RAL 3005
RAL 9006
RAL 7016
RAL 7024 mat
RAL 6005
ocynk

Pliki do pobrania

katalog
gms altany smietnikowe instrukcja
Karta produktu Altany śmietnikowe
DWG_AltanyGMS

Montaż


Galeria realizacji