6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem garażu stalowego | Producent GMS System
ARTYKUŁ · 12 Maja 2023

6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem garażu stalowego

Garaże stalowe są popularnym wyborem dla osób poszukujących praktycznego i trwałego miejsca do przechowywania samochodów, narzędzi lub innych przedmiotów. Jeśli rozważasz zakup garażu stalowego, istnieje kilka istotnych rzeczy, które warto wziąć pod uwagę. Przedstawiamy sześć ważnych kwestii, które pomogą Ci podjąć dobrą decyzję.

1. Rozmiar i konstrukcja garażu

Przed zakupem garażu stalowego warto dokładnie przemyśleć, jakiej wielkości obiekt będzie Ci potrzebny. Zastanów się, ile samochodów zamierzasz przechowywać w garażu, jakie narzędzia czy sprzęt będą w nim umieszczone. W naszej ofercie znajdują się garaże na jeden oraz na dwa pojazdy.

Dzięki przemyślanej konstrukcji garaże te jednak można połączyć szeregowo dzięki czemu możemy stworzyć garaż z nieograniczoną liczbą stanowisk.

Pamiętaj, że większy garaż będzie droższy, ale zapewni więcej miejsca do przechowywania. Ważne jest również sprawdzenie konstrukcji garażu, czy jest solidna, wytrzymała i dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych. Garaże stalowe w naszej ofercie poddane zostały testom obciążeniowym. Garaż bez problemu przeniósł ponad 2 tony równomiernie rozłożonego obciążenia.

Jeśli jesteś zainteresowany wzmocnionym garażem stalowym przeznaczonym do obszarów o I, II i III strefie śniegowej, warto wiedzieć, że w naszej ofercie posiadamy specjalny model garażu o nazwie "SuperStrong".

Garaż “SuperStrong” został poddany szczegółowym badaniom, aby zapewnić wyjątkową wytrzymałość i stabilność w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak obfite opady śniegu lub strefy narażone na mocne powiewy wiatry. Konstrukcja tego garażu jest całkowicie inna od tej zastosowanej w garażach standardowych, aby sprostać wymaganiom strefy śniegowej i zapewnić ochronę przed obciążeniami powodowanymi przez duże ilości śniegu oraz silne powiewy wiatru.

Dzięki garażom z serii SuperStrong możesz mieć pewność, że Twój garaż będzie odporny na ciężkie warunki atmosferyczne, a Twój pojazd oraz przechowywane przedmioty będą bezpieczne i dobrze chronione przez długi czas. Garaż “SuperStrong” to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w obszarach narażonych na silne opady śniegu, powiewy wiatru i wymagających solidnej struktury.

Konstrukcja garażu SuperStrong
Warto podkreślić, że nasz garaż "SuperStrong" spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Przed jego wprowadzeniem na rynek, został poddany rygorystycznym testom, które potwierdziły jego niezawodność i wytrzymałość. Dzięki temu możesz mieć pełne zaufanie do tego modelu garażu.
Jeśli poszukujesz garażu stalowego, który sprosta wymaganiom strefy śniegowej, garaż "SuperStrong" jest doskonałym wyborem. Oferuje on nie tylko wytrzymałą konstrukcję, ale również praktyczne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Zapewniamy profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru i cieszyć się solidnym i funkcjonalnym garażem przez wiele lat.

2.Materiał i jakość

Garaże stalowe są wykonane z różnych rodzajów stali. Przed zakupem sprawdź, jaki rodzaj stali jest stosowany w garażach, które Cię interesują. Wybierz taką, która jest odporna na korozję i ma odpowiednie cechy wytrzymałościowe. Dobrym pomysłem jest również przeczytanie opinii innych klientów na temat jakości produktu i sprawdzenie, czy producent oferuje jakieś gwarancje na garaż stalowy. Oferowane przez nas garaże wykonane są z wysokogatunkowej stali ocynkowanej. Istnieje możliwość wyboru garażu w jednym z oferowanych kolorów RAL lub pokrytego tynkiem.

Przykładowe wykończenia ścian - po lewej tynk, po prawej kolor RAL

3.Montaż i instalacja

Przed zakupem garażu stalowego zwróć uwagę na proces montażu i instalacji. Czy producent oferuje usługę montażu, czy będziesz musiał zająć się tym samodzielnie? Upewnij się, że posiadasz odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby zainstalować garaż poprawnie. Jeśli nie jesteś pewny, czy sobie poradzisz, zawsze możesz skonsultować się z profesjonalistą lub zlecić montaż fachowej ekipie.

4.Lokalne przepisy i zezwolenia

Zanim zdecydujesz się na zakup garażu stalowego, sprawdź lokalne przepisy i zasady dotyczące budowy takich struktur. Oferowane przez nas konstrukcje nie wymagają pozwolenia na budowę ze względu na to że nie przekraczają 35 m2. Nawet w przypadku zastosowania konstrukcji szeregowej, zezwolenie nie jest wymagane.

5.Podłoże

Przed zakupem garażu warto zapoznać się z wymogami przygotowania gruntu pod montaż konstrukcji. Podłoże powinno być równe i dla większości garaży może okazać się konieczne odpowiednie przygotowanie i wykonanie betonowej wylewki co również wiąże się z dodatkowym kosztem. Niektóre garaże pozwalają na montaż bezpośrednio w gruncie – jednym z takich garaży jest garaż z serii SuperStrong, którego zamontować można przy użyciu stalowych, wkręcanych w ziemie świdrów oraz stopek z możliwością regulacji

Świder do podłoża wraz ze stopkami garażu

6.Koszty i budżet

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest budżet. Przed zakupem garażu stalowego zastanów się, ile jesteś w stanie wydać na ten zakup i jakie są koszty związane z eksploatacją garażu stalowego. Przyjrzyj się cenom różnych producentów i porównaj oferty. Nie zapomnij również uwzględnić dodatkowych kosztów, takich jak transport, montaż, ewentualne ulepszenia czy konserwacja w przyszłości. Czasami garaż droższy w zakupie może okazać się znacznie tańszy w utrzymaniu niż jego tańsze odpowiedniki.

Pamiętaj, że wybór garażu stalowego jest inwestycją na długie lata, dlatego warto postawić na jakość i trwałość. Chociaż garaże stalowe mogą być tańsze niż tradycyjne garaże z cegły czy drewna, nie oznacza to, że powinieneś rezygnować z solidności i bezpieczeństwa. Przed zakupem sprawdź referencje producenta, materiały używane do budowy, a także możliwość dostosowania garażu do Twoich indywidualnych potrzeb.
Podsumowując, zakup garażu stalowego to poważna decyzja, która wymaga uwagi i dokładnego zapoznania się z różnymi czynnikami. Przyjrzyj się rozmiarowi, konstrukcji, jakości materiałów, kosztom, a także lokalnym przepisom i zezwoleniom. Nie wahaj się skonsultować z ekspertami, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru. Garaż stalowy może być wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, które zapewni bezpieczne przechowywanie Twojego pojazdu lub innych przedmiotów przez wiele lat.

Udostępnij artykuł

cookies
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii
alert('s')