Wiaty Śmietnikowe - Zabudowy i Altanki, Altany na Śmietniki, Kosze - Cena, Wymiary | GMS System

Altany i wiaty śmietnikowe

odpady też przechowuj z klasą.
Altany i wiaty śmietnikowe
odpady też przechowuj z klasą.

Właściwe odizolowanie odpadów komunalnych jest istotne na każdym osiedlu — niezależnie od jego wielkości, czy lokalizacji. Altany i wiaty śmietnikowe to praktyczny, a zarazem estetyczny sposób, by odgrodzić pojemniki na śmieci od przestrzeni mieszkalnej i rekreacyjnej, zapewniając przy tym ład i porządek, spójny z estetyką otoczenia. Dowiedz się więcej na temat naszej oferty i wybierz zabudowy śmietników, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania!

Altany i wiaty śmietnikowe – skuteczny sposób na organizację strefy odpadów

Solidna i estetyczna zabudowa śmietnika to obecnie nieodłączny element kompozycji przestrzennej większości osiedli mieszkaniowych, ale i miejsc publicznych. Nic dziwnego – to funkcjonalne rozwiązanie, które znacznie ułatwia zachowanie porządku i higieny w miejscu składowania odpadów, a przy tym doskonale komponuje się z otoczeniem, niezależnie od jego charakteru i stylu.
Altany śmietnikowe pozwalają lepiej zadbać o czystość zbiorników, a także ograniczają dostęp do nich osobom niepowołanym. Wiaty na śmieci uniemożliwiają również przedostawanie się do kontenerów różnego rodzaju szkodnikom, co znacząco wpływa na komfort użytkowania tej strefy.
Wiata lub zadaszenie śmietnika dobrze sprawdzi się również na terenach prywatnych, pozwalając lepiej zagospodarować przestrzeń na działce, w ogrodzie, czy wokół posesji. Nasze zabudowy na śmietniki wyróżniają się wysoką jakością, solidną budową oraz modernistycznym wyglądem, który idealnie skomponuje się z każdą przestrzenią, nie zaburzając jej wizualnej koncepcji.

Altany śmietnikowe z zielonym dachem ekologia i funkcjonalność w jednym

Jedną z najbardziej innowacyjnych, efektownych i – co ważne – ekologicznych opcji jeśli chodzi o wiaty śmietnikowe, są obecnie altany z zielonym dachem. To nie tylko funkcjonalne osłony na pojemniki z odpadami, ale także sposób, by wnieść nieco życia i natury do szarej przestrzeni betonowych osiedli.

Tym, co wyróżnia tego typu rozwiązanie na tle innych, tradycyjnych osłon na śmietniki, jest zielony, żywy ogród na dachu. Wbrew pozorom stanowi on nie tylko ozdobę, ale także zapewnia wiele korzyści dla środowiska. Roślinne podłoże magazynuje wodę, nawilża powietrze i zapewnia przyjemny chłód w gorące, suche dni.

Zieleń absorbuje również zanieczyszczenia z powietrza (w tym przede wszystkim dwutlenek węgla) i poprawia jego jakość. Dodatkowo zielony dach redukuje hałas, co jest ważne zwłaszcza w centrum większy miast, lub przy ruchliwych drogach. Rośliny skutecznie przyczyniają się także do poprawy bioróżnorodności, np. poprzez tworzenie naturalnych siedlisk dla zwierząt.

Ekologiczne altany są przy tym równie praktyczne, co ich tradycyjne odpowiedniki. Mają mocną, solidną konstrukcję, wykonaną z wysokojakościowej stali. Można zamontować je bezpośrednio w gruncie, co stanowi znaczne ułatwienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można więc zyskać wiele korzyści, zwłaszcza tych związanych ze środowiskiem naturalnym.

Najważniejsze z nich to:

 • poprawa jakości powietrza,
 • retencja wody deszczowej,
 • redukcja negatywnych skutków intensywnych opadów deszczu,
 • obniżenie temperatury,
 • właściwości antysmogowe,
 • izolacja akustyczna,
 • poprawa bioróżnorodności,
 • zwiększenie estetyki otoczenia.
 • Altany na śmietniki – rozmiary

  Dużo śmieci? Wleci.

  Wymiary altan śmietnikowych GMS zostały dostosowane do typowych pojemników na odpady. Ażurowa zabudowa ścian oraz podniesienie konstrukcji zapewnia wymaganą wentylację. Przesuwne lub rozwierne drzwi są zamykane na klucz, co pozwala na dostęp do pojemników wyłącznie osobom do tego uprawnionym.

  Nasze wiaty na śmietniki doskonale chronią też przed wilgocią i powstawaniem wodnych zastoisk. Woda opadowa odprowadzana jest z nich za pomocą specjalnej rynny i rury spustowej PVC, co zapewnia komfort użytkowania nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  mała altana śmietnikowa

  Mikro

  1 pojemnik x 1100 l

  2x2m

  Furtka rozwierna

  średnia altana śmietnikowa

  Dual

  2 pojemniki x 1100 l

  2x3m

  Furtka rozwierna

  duza altana śmietnikowa

  Optimal

  4 pojemniki x 1100 l

  4x3m

  Furtka rozwierna lub przesuwna

  duza altana śmietnikowa

  Maxi

  6 pojemników x 1100 l

  4x5m

  Furtka rozwierna lub przesuwna

  Altany i pergole śmietnikowe – konstrukcja

  Altana która sPROsta wyzwaniom

  Altana śmietnikowa to solidna i praktyczna konstrukcja składająca się z ocynkowanych stalowych słupów, połączonych ze sobą za pomocą zetowników. Dzięki modułowej budowie montaż altany jest bardzo prosty i szybki. Altany śmietnikowe modułowe mogą być bowiem montowane na kostce, betonowej wylewce lub betonowych płytach, co zapewnia stabilność i trwałość konstrukcji.

  Wszystkie elementy są starannie ocynkowane, co zabezpiecza wiatę stalową przed korozją, a skręcane połączenia zwiększają jej wytrzymałość. Wszystko to sprawia, że altany na kosze na śmieci to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących funkcjonalnego i estetycznego sposobu na przechowywanie odpadów.

  Stal węglowa

  Jeśli chodzi o wiaty śmietnikowe stalowe, główną część ich konstrukcji stanowią wykonane ze stali, ocynkowane słupy, połączone ze sobą za pomocą grubych zetowników.

  Warstawa ocynku

  Każdy element wiaty na śmieci jest pokryty warstwą ocynku, która gwarantuje dużą odporność stali na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, doskonale chroniąc przed korozją.

  Malowanie proszkowe

  Na koniec każda wiata śmietnikowa zostaje poddana malowaniu. Poszczególne elementy konstrukcji są malowane proszkowo na wybrane kolory z palety RAL. Istnieje możliwość wyboru różnych kolorów dla konstrukcji, wypełnienia i blend dachowych oraz samego dachu.
  Wypełnienia altan śmietnikowych

  Altany GMS to też nowoczesna forma

  W altanach śmietnikowych GMS zadbano również o nowoczesny design, zróżnicowaną formę wypełnienia ścian oraz pełną paletę kolorystyczną. Dzięki temu świetnie współgrają one z przestrzenią wokół nowoczesnych osiedli mieszkaniowych.
  Altany śmietnikowe GMS–SYSTEM dostępne są w 7 rodzajach wypełnień, począwszy od wypełnienia kratowego, kończąc na wypełnieniu EX, które doskonale sprawdza się w prestiżowych lokalizacjach.
  Proponujemy boksy śmietnikowe w wielu wariantach wymiarowych, kolorystycznych, a także konstrukcyjnych — poniżej zamieściliśmy proponowane rodzaje zabudowy ścian, wykorzystujące m.in. żaluzje i siatki. Każda altana na kosze na śmieci od producenta GMS System uwzględnia wszystkie oczekiwania rynku w tym segmencie produktów: dbałość o konstrukcję, funkcję i formę.