Jak Przygotować Otwór pod Bramę Garażową? Krok po kroku - GMS System
 • 2023
 • lipiec
 • 5
 • Pages
 • Krok po kroku: Jak profesjonalnie przygotować otwór pod bramę garażową?
PORADNIK · 03 Lipca 2023

Krok po kroku: Jak profesjonalnie przygotować otwór pod bramę garażową?

Jeśli zastanawiasz się jak przygotować otwór pod bramę garażową, jesteś w dobrym miejscu! Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy najmniejszy szczegół jest istotny, gdyż wpływa na szczelność konstrukcji, bezpieczeństwo użytkowania oraz płynność otwierania i zamykania. Jako doświadczony producent garaży zebraliśmy dla Ciebie garść wskazówek, które mogą być przydatne podczas montażu nowej czy wymiany starej bramy.

Na rynku dostępne są dziś różne modele bram garażowych, które różnią się budową i sposobem otwierania. Wszystkie jednak wymagają odpowiedniego przygotowania otworu, w którym zainstalowana zostanie cała konstrukcja. Jaki otwór pod bramę garażową powinniśmy więc przygotować? Na co zwrócić uwagę i od czego zacząć?

Jak przygotować otwór pod montaż bramy garażowej?

Montaż bramy garażowej to ważny etap w budowie lub modernizacji domu. Aby zapewnić prawidłową instalację i bezpieczne użytkowanie bramy, należy odpowiednio przygotować otwór, w którym zostanie zamontowana. Poniżej przedstawiamy krok po kroku proces przygotowania miejsca do instalacji bramy, aby upewnić się, że wszystko jest wykonane profesjonalnie i solidnie. Przygotowanie otworu pod bramę garażową rozpoczyna się od pomiarów i planowania.

 1. Należy zmierzyć szerokość, wysokość i głębokość otworu. Na podstawie tych wymiarów można określić odpowiednią wielkość bramy. Należy również uwzględnić dodatkową przestrzeń na prowadnice i mechanizm otwierania. Jeśli otwór będzie dopiero wybijany, najpierw mierzymy dokładnie bramę, którą będziemy chcieli użyć.
 2. Jeśli masz już bramę garażową, która musi zostać zastąpiona, należy ją najpierw zdemontować. Ważne jest, aby to zrobić ostrożnie, nie uszkodzić otworu ani innych elementów konstrukcyjnych. W gotowych projektach nowych garaży wykonawca ma zazwyczaj już z góry określone wymiary bramy, warto jednak upewnić się, że podczas wykonania budynku nic się nie zmieniło. Standardowe wysokości i szerokości to od 200 do 280 cm przy pojedynczej bramie.
 3. Wykonanie otworu (jeśli jest to konieczne). W przypadku nowego garażu otwór można wykonać za pomocą różnych narzędzi, takich jak młot udarowy, wiertarka czy piła tarczowa. W zależności od rodzaju i stanu konstrukcji budynku mogą być konieczne dodatkowe prace, takie jak wzmocnienie ściany czy wykonanie dodatkowych otworów wentylacyjnych. To kluczowy krok w procesie instalacji bramy garażowej. Otwór powinien być na tyle szeroki i wysoki, aby pomieścić bramę, prowadnice i mechanizm. Należy również uwzględnić dodatkową przestrzeń dla izolacji i ewentualnych prac konserwacyjnych.
 4. Konieczne jest też zabezpieczenie otworu przed wilgocią i uszkodzeniami. Na ścianach można zastosować hydroizolację, która zapobiegnie wnikaniu wody. Dodatkowo również metalowe lub drewniane elementy wzmacniające, które zapewnią stabilność konstrukcji. Warto również pokryć tynkiem sufit oraz ściany garażu. Posadzka ma być wyrównana oraz zachowywać niezbędne kąty.
 5. Mając gotowy otwór pod bramę garażową, można przystąpić do montażu poszczególnych elementów jej konstrukcji. Prowadnice należy przymocować odpowiednio do ściany, dbając o prawidłowe wycentrowanie i poziomowanie. Mechanizm otwierania bramy powinien być zamontowany zgodnie z instrukcją producenta, zapewniając bezpieczne i płynne działanie.
 6. Ostatnim etapem jest montaż samej bramy garażowej. Powinna zostać umieszczona na prowadnicach i prawidłowo wyważona. Należy również zadbać o harmonijne działanie mechanizmu otwierania i zamknięcia bramy oraz przetestować wszystkie funkcje, aby upewnić się, że instalacja działa poprawnie.

Jaki otwór pod bramę garażową?

Podczas instalacji bramy garażowej istotne jest odpowiednie zaplanowanie szerokości i wysokości otworu. Zaleca się, aby otwór pod bramę był co najmniej 70 cm szerszy od szerokości samochodu, który będzie parkowany w garażu. Taki zapas szerokości zapewni swobodne manewrowanie podczas wjazdu do garażu.

Podsumowanie

Już wiesz, jak przygotować otwór pod montaż bramy garażowej. Jest to kluczowy etap, który należy wykonać profesjonalnie i starannie. To jaki otwór pod bramę garażową segmentową czy inną przygotować zależy w dużej mierze od tego, czy jest to nowy budynek, czy też wymieniamy starą instalację na nową. Pomiar, wykonanie otworu, demontaż starych elementów, zabezpieczenie, montaż prowadnic i mechanizmu oraz ostateczny montaż bramy to główne kroki, które należy podjąć. Warto również pamiętać o przestrzeganiu instrukcji producenta i ewentualnie skonsultować się z profesjonalistą, aby mieć pewność, że proces instalacji został wykonany poprawnie. Profesjonalne przygotowanie otworu pod bramę garażową zapewni nie tylko estetyczny wygląd, ale także bezpieczne użytkowanie i długotrwałą funkcjonalność bramy.

Udostępnij artykuł
Logowanie
Język i region
Sugerowane języki i regiony

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Wybierz język i region

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Deutsch

Deutschland

Українська

Україна

Slovensko

Slovenský

Wyszkukaj na stronie

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Instrukcja interakcji z konfiguratorem WebGL

Przytrzymaj lewy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby orbitować wokół obiektu.

Przytrzymaj prawy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby przesuwać kamerę w osiach XYZ.

Użyj trzeciego przycisku myszy, aby przybliżyć lub oddalić w aktualne miejsce skupienia kamery.

Pewne elementy ruchome (takie jak mechanizmy, drzwi, itp.) zostały uaktywnione do interakcji. Możesz uruchomić animację poprzez kliknięcie na element, którego zazwyczaj byś dotknął, aby go użyć. Na przykład, aby otworzyć drzwi, wystarczy nacisnąć klamkę.

Najedź kursorem na ikony w menu w lewym górnym rogu, aby wyświetlić informację o tym do czego służą. Naciśnij, aby użyć.

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu

Zrób zakupy z pomocą osobistego Specialisty.

Altany

śmietnikowe

+48 574 501 901

Bramy

garażowe

+48 660 457 320

Garaże stalowe

oraz wiaty

+48 660 457 320

Wygrodzenia oraz

drzwi piwniczne

+48 660 457 319

Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii
alert('s')