Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać? | Aktualności - GMS System Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać? | Aktualności - GMS System
PORADNIK · 28 Czerwca 2023

Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać?

Stalowe konstrukcje, takie jak m.in. garaże stalowe i altany śmietnikowe, są popularnym wyborem ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i atrakcyjny wygląd. Jednakże, podczas gdy stal oferuje wiele zalet, ma także pewną wadę, znaną jako kondensacja. Kondensacja jest naturalnym procesem, który występuje, gdy ciepłe powietrze nasycone wilgocią styka się z chłodną powierzchnią, co prowadzi do tworzenia się kropel wody. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku konstrukcji stalowych, gdzie może prowadzić do korozji, uszkodzenia i pogorszenia wyglądu.

Rozwiązanie? Powłoka antykondensacyjna

Aby skutecznie zwalczyć problem kondensacji w konstrukcjach stalowych, zastosowana może zostać powłoka antykondensacyjna. Powłoka ta jest specjalnie zaprojektowanym pokryciem, które zmniejsza skutki kondensacji i chroni stal przed wilgocią.

Jak działa powłoka antykondensacyjna?

Powłoka antykondensacyjna działa na zasadzie absorpcji wilgoci i utrzymywania jej w postaci cienkiej warstwy na powierzchni konstrukcji stalowej. Zawiera ona specjalne substancje chłonne, które mają zdolność wychwytywania pary wodnej z powietrza i zatrzymywania jej na swojej powierzchni. Dzięki temu wilgoć nie zbiera się w postaci kropli, ale pozostaje wchłonięta przez powłokę. W rezultacie minimalizuje się kontakt między stalą a wilgocią, co zmniejsza ryzyko kondensacji i korozji.

Korzyści wynikające z zastosowania powłoki antykondensacyjnej

1.Ochrona przed korozją

Kondensacja może prowadzić do tworzenia się kropelek wody na powierzchniach stalowych, co z kolei sprzyja korozji. Powłoka antykondensacyjna skutecznie redukuje tworzenie się kropli, minimalizując ryzyko korozji i przedłużając trwałość konstrukcji stalowych.

2.Poprawa estetyki

Kondensacja może powodować nieestetyczne plamy i zacieki na powierzchniach stalowych, które pogarszają wygląd garaży stalowych i altan śmietnikowych. Powłoka antykondensacyjna zapobiega powstawaniu tych plam, utrzymując stal w czystości i atrakcyjnym wyglądzie.

3.Redukcja wilgotności wewnątrz konstrukcji

Kondensacja może również występować wewnątrz konstrukcji stalowych, prowadząc do tworzenia się wilgoci na ścianach i powierzchniach wewnętrznych. Powłoka antykondensacyjna pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz konstrukcji, co jest szczególnie istotne w przypadku garaży i altan śmietnikowych, gdzie przechowywane są różne przedmioty.
Udostępnij artykuł
cookies
Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na naszą Politykę ochrony danych.
Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Język i region
Sugerowane języki i regiony

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Wybierz język i region

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Deutsch

Deutschland

Українська

Україна

Slovensko

Slovenský

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu

Zrób zakupy z pomocą osobistego Specialisty.

Altany

śmietnikowe

+48 574 501 901

Bramy

garażowe

+48 660 457 320

Garaże stalowe

oraz wiaty

+48 660 457 320

Wygrodzenia oraz

drzwi piwniczne

+48 660 457 319

Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii
alert('s')