Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać? | Aktualności - GMS System
  • 2023
  • lipiec
  • 5
  • Pages
  • Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać?
PORADNIK · 28 Czerwca 2023

Skuteczna ochrona przed wilgocią w konstrukcjach stalowych. Jak zadbać?

Stalowe konstrukcje, takie jak m.in. garaże stalowe i altany śmietnikowe, są popularnym wyborem ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i atrakcyjny wygląd. Jednakże, podczas gdy stal oferuje wiele zalet, ma także pewną wadę, znaną jako kondensacja. Kondensacja jest naturalnym procesem, który występuje, gdy ciepłe powietrze nasycone wilgocią styka się z chłodną powierzchnią, co prowadzi do tworzenia się kropel wody. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku konstrukcji stalowych, gdzie może prowadzić do korozji, uszkodzenia i pogorszenia wyglądu.

Rozwiązanie? Powłoka antykondensacyjna

Aby skutecznie zwalczyć problem kondensacji w konstrukcjach stalowych, zastosowana może zostać powłoka antykondensacyjna. Powłoka ta jest specjalnie zaprojektowanym pokryciem, które zmniejsza skutki kondensacji i chroni stal przed wilgocią.

Jak działa powłoka antykondensacyjna?

Powłoka antykondensacyjna działa na zasadzie absorpcji wilgoci i utrzymywania jej w postaci cienkiej warstwy na powierzchni konstrukcji stalowej. Zawiera ona specjalne substancje chłonne, które mają zdolność wychwytywania pary wodnej z powietrza i zatrzymywania jej na swojej powierzchni. Dzięki temu wilgoć nie zbiera się w postaci kropli, ale pozostaje wchłonięta przez powłokę. W rezultacie minimalizuje się kontakt między stalą a wilgocią, co zmniejsza ryzyko kondensacji i korozji.

Korzyści wynikające z zastosowania powłoki antykondensacyjnej

1.Ochrona przed korozją

Kondensacja może prowadzić do tworzenia się kropelek wody na powierzchniach stalowych, co z kolei sprzyja korozji. Powłoka antykondensacyjna skutecznie redukuje tworzenie się kropli, minimalizując ryzyko korozji i przedłużając trwałość konstrukcji stalowych.

2.Poprawa estetyki

Kondensacja może powodować nieestetyczne plamy i zacieki na powierzchniach stalowych, które pogarszają wygląd garaży stalowych i altan śmietnikowych. Powłoka antykondensacyjna zapobiega powstawaniu tych plam, utrzymując stal w czystości i atrakcyjnym wyglądzie.

3.Redukcja wilgotności wewnątrz konstrukcji

Kondensacja może również występować wewnątrz konstrukcji stalowych, prowadząc do tworzenia się wilgoci na ścianach i powierzchniach wewnętrznych. Powłoka antykondensacyjna pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności wewnątrz konstrukcji, co jest szczególnie istotne w przypadku garaży i altan śmietnikowych, gdzie przechowywane są różne przedmioty.
Udostępnij artykuł
Logowanie
Język i region
Sugerowane języki i regiony

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Wybierz język i region

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Deutsch

Deutschland

Українська

Україна

Slovensko

Slovenský

Wyszkukaj na stronie

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Instrukcja interakcji z konfiguratorem WebGL

Przytrzymaj lewy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby orbitować wokół obiektu.

Przytrzymaj prawy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby przesuwać kamerę w osiach XYZ.

Użyj trzeciego przycisku myszy, aby przybliżyć lub oddalić w aktualne miejsce skupienia kamery.

Pewne elementy ruchome (takie jak mechanizmy, drzwi, itp.) zostały uaktywnione do interakcji. Możesz uruchomić animację poprzez kliknięcie na element, którego zazwyczaj byś dotknął, aby go użyć. Na przykład, aby otworzyć drzwi, wystarczy nacisnąć klamkę.

Najedź kursorem na ikony w menu w lewym górnym rogu, aby wyświetlić informację o tym do czego służą. Naciśnij, aby użyć.

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu

Zrób zakupy z pomocą osobistego Specialisty.

Altany

śmietnikowe

+48 574 501 901

Bramy

garażowe

+48 660 457 320

Garaże stalowe

oraz wiaty

+48 660 457 320

Wygrodzenia oraz

drzwi piwniczne

+48 660 457 319

Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii
alert('s')