Jak zabezpieczyć rower w garażu podziemnym? | Aktualności - GMS System

Jak zabezpieczyć rower w garażu podziemnym?

Szukasz sposobu na to, jak zabezpieczyć swój rower w garażu podziemnym? Bezdyskusyjnie grono wielbicieli jednośladów stale się powiększa, a wraz z nimi rośnie ryzyko kradzieży. Chętnych na dobrej jakości, zadbany rower jest bowiem wielu, a złodzieje tylko czyhają na okazję i chwilę nieuwagi właściciela. Czy w garażu podziemnym można trzymać rower? Mając własne miejsce parkingowe, warto zrobić z niego użytek, jednak koniecznie trzeba zadbać o dobre zabezpieczenie. W takim wypadku klasyczne zapięcie może nie wystarczyć. Jak przechowywać rower w garażu podziemnym? O jakie zabezpieczenie zadbać? Odpowiadamy!

Zabudowa garażu – czy to dobry pomysł?

Rower to element majątku, który często może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jego utrata w wyniku kradzieży może być szczególnie bolesna nawet dla zwykłego amatora jednośladów. W związku z tym ryzykiem wiele osób zastanawia się, czy w garażu podziemnym można trzymać rower. Przepisy nie określają bezpośrednio kwestii dotyczącej przechowywania poszczególnych przedmiotów. Często jednak stanowią o tym wewnętrzne regulaminy, które mogą wprost określać zakaz przechowywania niektórych rzeczy. 

Coraz więcej osób decyduje się na boksy garażowe. To świetna i często spotykana opcja w garażach podziemnych. Mają wiele zalet, w tym m.in.:

  • bardzo dobre zabezpieczenie przechowywanych rzeczy,
  • ochrona przed wilgocią, niekorzystnym działaniem temperatury i czynnikami zewnętrznymi,
  • dają poczucie prywatności,
  • zapewniają niezbędną cyrkulację powietrza wewnątrz obiektu.

Zastanawiając się, jak zabezpieczyć rower w garażu podziemnym trzeba pamiętać, że zabudowy garażowe nie mogą budzić wątpliwości. Dlatego warto wybrać sprawdzoną firmę, która zadba o realizację takiej inwestycji bez zastrzeżeń.

Jak zabezpieczyć rower w garażu podziemnym?

Zabudowa garażowa to jedna z opcji, która stale zyskuje na popularności. Czy to jednak jedyne rozwiązanie? Jak jeszcze można zabezpieczyć rower w garażu podziemnym? 

Dobrym pomysłem będą specjalne boksy rowerowe czy wiaty na jednoślady. To skuteczny sposób na odstraszenie potencjalnego złodzieja. Sforsowanie takiego zabezpieczenia jest znacząco utrudnione, a oprócz tego wymaga czasu, specjalistycznych, głośnych narzędzi i podjęcia ogromnego ryzyka przyłapania na gorącym uczynku. Często mówi się, że to okazja czyni złodzieja. Wiedząc, jak odpowiednio przechowywać i zabezpieczyć rower w garażu podziemnym możesz skutecznie uchronić się przed jego utratą. 

Czy zabudowa garażu i dedykowane boksy to jedyna opcja? Zabezpieczeń nigdy za wiele, dlatego warto wziąć pod uwagę także:

  • wysokiej jakości kłódkę bądź klucz do bramy – na najtańsze rozwiązania złodzieje szybko znajdą sposób, a te lepsze mogą się okazać dużą przeszkodą,
  • zamontowanie kotwy ścienno podłogowej, do której przypniesz rower – warto upewnić się, czy taka inwestycja nie spowoduje utraty rękojmi np. od dewelopera,
  • klasyczne zabezpieczenia – zapięcie typu U–lock, łańcuch czy blokady na koła, to kolejne sposoby, które w połączeniu z wcześniej wymienionymi mogą dać pożądany rezultat.

Sposobów na to jak zabezpieczyć rower w garażu podziemnym jest wiele, a co jeszcze można tam trzymać?

Co jeszcze można trzymać w garażu podziemnym?

W praktyce w garażu podziemnym możliwe jest przechowywanie auta, motocyklu, ewentualnie roweru. Inne przedmioty mogą być problematyczne nie tylko pod kątem prawnym, lecz także mogą stanowić zarzewie konfliktu sąsiedzkiego. 

Ważna jest też forma własności – jeśli garaż jest odrębną własnością, a nie stanowi np. udziału właściciela w nieruchomości, wówczas można nim rozporządzać dowolnie. Warto jednak zwrócić uwagę na przepisy przeciwpożarowe, które stanowią o tym, że przechowywanie przedmiotów łatwopalnych może być zagrożeniem.

Nie masz pomysłu na to jak przechowywać rower w garażu? Wybierz GMS System.  Jako producent garaży blaszanych proponujemy dedykowane rozwiązania, które świetnie sprawdzą się także w przestrzeniach podziemnych. Zapraszamy!

Udostępnij artykuł
Logowanie
Język i region
Sugerowane języki i regiony

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Wybierz język i region

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Deutsch

Deutschland

Українська

Україна

Slovensko

Slovenský

Wyszkukaj na stronie

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Instrukcja interakcji z konfiguratorem WebGL

Przytrzymaj lewy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby orbitować wokół obiektu.

Przytrzymaj prawy przycisk i przeciągnij myszkę w dowolnym kierunku aby przesuwać kamerę w osiach XYZ.

Użyj trzeciego przycisku myszy, aby przybliżyć lub oddalić w aktualne miejsce skupienia kamery.

Pewne elementy ruchome (takie jak mechanizmy, drzwi, itp.) zostały uaktywnione do interakcji. Możesz uruchomić animację poprzez kliknięcie na element, którego zazwyczaj byś dotknął, aby go użyć. Na przykład, aby otworzyć drzwi, wystarczy nacisnąć klamkę.

Najedź kursorem na ikony w menu w prawym górnym rogu, aby wyświetlić informację o tym do czego służą. Naciśnij, aby użyć.

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu

Zrób zakupy z pomocą osobistego Specialisty.

Altany

śmietnikowe

+48 574 501 901

Bramy

garażowe

+48 660 457 320

Garaże stalowe

oraz wiaty

+48 660 457 320

Wygrodzenia oraz

drzwi piwniczne

+48 660 457 319

Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii