Czy na garaż blaszany trzeba mieć pozwolenie? | Aktualności - GMS System
ARTYKUŁ · 02 Luty 2024

Czy na garaż blaszany trzeba mieć pozwolenie?

Chcesz wybudować własną ochronę dla samochodu i zastanawiasz się, czy na garaż blaszany trzeba mieć pozwolenie? Jeśli interesują Cię tego typu kwestie, to chętnie Ci w tym pomożemy! Jako producent garaży blaszanych posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej kwestii i chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Czy na garaż blaszany trzeba mieć pozwolenie? Odpowiadamy!

Czy na postawienie garażu blaszanego trzeba mieć pozwolenie, to kwestia, która często pojawia się w przypadku osób nieposiadających jeszcze odpowiedniej konstrukcji mogącej chronić pojazd. Jeśli planujesz postawić garaże blaszane na swojej posesji, na pewno pojawił się przed Tobą dylemat: czy na blaszany garaż trzeba mieć pozwolenie? Czy takie garaże należy zgłaszać do urzędu, czy może można po prostu je postawić bez przeszkód? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od kilku czynników.

Zgodnie z prawem budowlanym, czy na postawienie garażu blaszanego trzeba mieć pozwolenie, zależy od jego powierzchni oraz lokalizacji. Jeśli powierzchnia garażu blaszanego nie przekracza 35 m2, a jest on poniżej 5 metrów wysokości, pozwoleń nie trzeba. Podobnie, jeżeli garaż jednostanowiskowy nie jest już jednym z budynków na działce. W innym przypadku wymagane jest zgłoszenie. Czy trzeba mieć pozwolenie na garaż blaszany? Tak, jeżeli spełnia on wymogi omówione powyżej. Warto jednak pamiętać, że zgodnie z prawem budowlanym, garaż taki musi być postawiony w odpowiedniej odległości od granic działki oraz od innych budynków. Jeśli planujesz postawić garaż o większej powierzchni lub wyższy, musisz się zgłosić do urzędu gminy.

Proces zgłaszania garażu blaszanego

Procedura zgłoszeniowa jest dosyć prosta – wystarczy złożyć w urzędzie gminy odpowiednie podanie z załączonym planem garażu. Co ciekawe, nie zawsze szkic musi być wykonany przez architekta. W przypadku mniejszych obiektów, takich jak garaże jednostanowiskowe lub garaże blaszane podwójne, wystarczy samodzielnie przygotowany plan.

Postawienie garażu blaszanego jest inwestycją na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na niektóre kwestie. Na przykład, decydując się na garaż blaszany, warto wybrać model od renomowanego producenta garaży blaszanych. Taka konstrukcja będzie trwała i stabilna. Również warto pomyśleć o bezpieczeństwie – solidne bramy garażowe, zabudowy garażowe oraz dobrze zabezpieczona budowla to podstawa. Warto jeszcze znać przepisy prawa budowlanego i odpowiedzieć na pytanie: czy trzeba mieć pozwolenie na garaż blaszany. Pamiętaj, że nawet jeśli takie pozwolenie jest wymagane, pozwoli Ci uniknąć problemów z prawem i zapewnić bezpieczeństwo Twojemu garażowi. 

Jaki garaż blaszany jest najlepszy? Najlepiej wybrać garaż od doświadczonego producenta, takich jak GMS System, którzy oferują trwałe i stabilne garaże blaszane. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w takich praktykach, zatem z pewnością będziemy w stanie zaspokoić potrzeby naszych klientów. Nasze garaże tworzone są z materiałów najwyższej jakości, co gwarantuje ich długą żywotność. Postaw na najlepsze rozwiązanie i zainwestuj w nasze garaże – na pewno będziesz zadowolony!

Udostępnij artykuł

Logowanie
Język i region
Sugerowane języki i regiony

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Wybierz język i region

English

United States

English

United Kingdom

Polski

Polska

Deutsch

Deutschland

Українська

Україна

Slovensko

Slovenský

Wyszkukaj na stronie

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors

Twój koszyk aktualnie jest pusty.

Wróć do sklepu

Skorzystaj z pomocy naszego zespołu

Zrób zakupy z pomocą osobistego Specialisty.

Altany

śmietnikowe

+48 574 501 901

Bramy

garażowe

+48 660 457 320

Garaże stalowe

oraz wiaty

+48 660 457 320

Wygrodzenia oraz

drzwi piwniczne

+48 660 457 319

Ostrzeżenie

Strona korzysta z technologii, która może nie być obsługiwana przez Twoją przeglądarkę. Jeśli doświadczasz problemów z wyświetlaniem grafik, animacji lub masz przeczucie że strona może nie działać poprawnie zalecamy zmianę przeglądarki. 

Zalecane przeglądarki :

Google Chrome

Popularne przeglądarki obsługujące technologię:

Mozilla Firefox

Dokumentacja technologii
alert('s')